Chaincorn

https://www.chaincorn.com/

Chaincorn

Głównym zamysłem tego projektu jest danie możliwości tworzenia w łatwy sposób nowych tokenów za pomocą prostego interfejsu a także ułatwienie skalowalności j komunikacji między różnymi sieciami korzystającymi z mainetu Chaincorna.

Tu znajduję się oficjalna strona projektu:
https://www.chaincorn.com/

Zanim przejdę do tego czym jest Chaincorn musimy poznać 3 rodzaje architektury blockchaina czyli Layer 0, Layer 1 i Layer 2. Czyli warstwy.

Layer 1 – to warstwa bazowa niezależnych łańcuchów bloków, które mogą działać bez innych bloków. Łańcuchy tej warstwy mają własną strukturę i mechanizmy. Czyli własny mechanizm konsensusu, własne węzły do weryfikacji transakcji, własne algorytmy szyfrowania itd..
Zwykle też mają własny token.
Przykładami takich sieci jest np. Bitcoin czy Ethereum.

Łańcuchy bloków warstwy 1 są zwykle w stanie obsługiwać wyższe poziomy łańcuchów bloków, protokołów i aplikacji.
Np. Litecoin jest łańcuchem poziomu warstwy 2, związanym z Bitcoinem.
A Polygon jest łańcuchem poziomu warstwy 2 w ekosystemie Ethereum.

Layer 2 – to warstwa mająca za zadanie rozwiązanie problemu ze skalowalnością danej sieci warstwy 1.
Np. Litecoin rozwiązuje problem ze skalowalnością Bitcoina.

Layer 0 – jest podstawową infrastrukturą do tworzenia łańcuchów. Jej zadaniem jest obsługującą protokołów i zapewnienie podstawowej architektury do przesyłania danych.
Warstwa 0 pozwala na komunikacje między innymi łańcuchami  warstwy 1 i wyższych, które są oparte o łańcuch warstwy 0.

Przykładami warstwy zero jest Polkadot i Cosmos. 


Co to Chaincorn?
Chaincorn jest siecią wartwy 0 na której będzie można tworzyć własne podsieci i tokeny. Tak utworzone podsieci i tokeny będą mogły w łatwy sposób komunikować się ze sobą dzięki zintegrowaniu z siecią Chaincorn. Chaincorn będzie stanowił pomost między nimi.

Tworzenie nowych tokenów i podsieci.
Autorzy pragną utworzyć generatory które pozwolą każdemu w łatwy sposób tworzyć własne tokeny i podsieci bez posiadania znacznej wiedzy programistycznej. Tworzenie nowych tokenów i podsieci ma ułatwiać prosty i intuicyjny interfejs, na tyle prosty, że zwykły użytkownik będzie mógł go obsłużyć.

Przyszłość projektu.
W chwili obecnej nie ma zbyt wielu informacji o postępach w rozwoju projektu. Team pracuję dalej nad projektem nowym projektem opartym o Chaincorna. Tym projektem jest zdecentralizowana giełda LIX.exchange, która pokaże potencjał sieci Chaincorn. Więcej informacji na ten temat zapewne pojawi się w przyszłości wraz z rozwojem projektu.

Your email address will not be published.